Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

GEÇMİŞ

Sonuçlar tesadüf değildir

HAMRA ABBAS,  FİKRET ATAY,  TUFAN BALTALAR,  BURAK DELİER,  GÖKÇE ERHAN,  BENGÜ KARADUMAN,  ALİ MİHARBİ,  ŞENER ÖZMEN,  CENGİZ TEKİN,  İREM TOK

2 ŞUBAT 2012 - 24 MART 2012

PİLOT Galeri, 2 Şubat- 24 Mart tarihleri arasında, 10 sanatçının “Sonuçlar tesadüf değildir”,  isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ali Miharbi, Hamra Abbas, Fikret Atay, Burak Delier, Bengü Karaduman, Şener Özmen, İrem Tok, Tufan Baltalar, Cengiz Tekin ve Gökçe Erhan’ın katılımıyla düzenlenecek olan sergi, sosyal medya, yeni dünya düzeni ve ekonomileri meselesine odaklanıyor.

“Sonuçlar tesadüf değildir”, umutsuzluk üreten bir çağın içinde yeni umutlar bulunabileceğine dair bir belirleme. Alternatif bir gelecek nasıl üretilebilir, bunun araçları neler olabilir sorusunun olduğu kadar, dünyanın sonu senaryolarının da soruşturulmasını içeriyor. Bireyselciliğin giderek yükseldiği bir çağda, dilediğimiz geleceğin oluşması için ihtiyaç duyduğumuz birliği nasıl oluşturabiliriz? Sosyal medya, bir çoğunluk demokrasisi mi yaratıyor ve sosyal medyanın bunca yaygın olduğu bir dönemde, otoriter rejimlerin varlığını sürdürmesi mümkün müdür? sorularına yanıt aranıyor. Yanısıra, para, demokrasi üretebilir mi, korku ve baskı mekanizmaları nasıl deşifre edilebilir meselelerinin üzerine düşünüyor.  Twitter, facebook, wikipedia’nın olduğu kadar Microsoft’un, gazetelerin ekonomi sayfalarının, global meydanların ve sokakların nabzı yoklanıyor. 

Şener Özmen, ASSANGE, halı, 140x200 cm, 2012

SERGİ GÖRSELLERİ