Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

SANATÇILAR

UĞUR CİNEL

1985 yılında İstanbul’da doğan Uğur Cinel, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden 2010 yılında mezun oldu. Heykelin temel üretim disiplinleri olan modlaj, kolaj ve yontu tekniklerini benimseyen Cinel, çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdürmektedir. Sanatçının üretim sürecinin ilk basamağını malzemeyi derinlemesine anlamak oluşturur. 

İlk anlamların ötesine, malzeme üzerinde yaptığı çeşitli deneyler ve katmanlar arasında çıktığı yolculukla ulaşır. Malzemenin dili üretime yön verirken kavramsal anlatının da parçası hâline gelir. Birbirini var eden boşluk ve doluluk kavramları ile tekrar eden geometrik formlar, sanatçının sıklıkla başvurduğu unsurlar arasındadır. Bunlar yalnızca malzemede veya formda görünür olmakla kalmaz, kavramsal bütünlüğün parçası olarak da sürece dahil olurlar. Ortaya çıkan, katılığına rağmen geçmişten bugüne devinen ve seyrine daima devam edecek olan zamanın yansımasıdır. 

Seçili sergileri arasında''Bildiğimiz Dünyanın Sonu'', (Pilot Galeri, İstanbul, 2024), "Akışın Tanığı" (Cendere Sanat Müzesi, Istanbul, 2022), “Suyun Bildikleri” (Pilot Galeri, İstanbul, 2022), “Gelecek Zaman” (Elgiz Müzesi, İstanbul, 2021), “Fauna” (Kozalak Alaçatı, İzmir, 2021), “Sinopale" 7 (Uluslarası Sinop Bienali, Sinop, 2019), “High Voltage: An Evening of Electronic Music” (Akkor audio-visual performans, Babylon, İstanbul, 2019), “Ot” (MÜGSF Cumhuriyet Müzesi, İstanbul, 2018), “Heykel Sanatının Ustalarına Saygı” (Elgiz Müzesi, İstanbul, 2017) ve “Ufuk Hattı” (Elgiz Müzesi, 2015, İstanbul) vardır.

Yaz, 2021, mermer ve paslanmaz çelik, değişebilir boyut

ESERLER

SERGİLER

İLGİLİ