Sıraselviler caddesi. No:83/2
Beyoğlu/İstanbul
info@pilotgaleri.com
0212 245 55 05

SERGİLER, ETKİNLİKLERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ


KAYDEDİLDİ!
TEŞEKKÜRLER.

SANATÇILAR

ZEREN GÖKTAN

Zeren Göktan, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Mimarlık, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü ve Resim Bölümünde tamamladı. Ardından ikinci yüksek lisans derecesini medya üzerine; fotoğraf, video ve ses  alanlarına yoğunlaşarak Amerika Boston Tufts Üniversitesi’nde tamamladı.

 

İlk kişisel sergisini 1997 yılında Maçka Sanat Galerisi’nde açtı. 2013 yılında Zilberman Galleride gerçekleşen solo sergisi “Sayaç”, çok aşamalı bir projenin öncülüğünde enstalasyon ve çevrimiçi bir web sitesini içeriyordu; anitsayac.com. Son kişisel sergisi “Derin Mavi” Fotoğraf serisi Zülfaris Sinangogu Karaköy İstanbul Mart 2021’de gerçekleşti.

 

Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi, İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Depo, SALT, Akbank Sanat’ın düzenlediği bir çok sergide eserleri izlenen sanatçının enstalasyon, video ve fotoğrafları Amerika, İtalya, İngiltere, Rusya, Yunanistan gibi ülkelerde de izlendi. Çalışmaları hem yerel hem de bir çok uluslarası dergide ve kitapta yer aldı.

 

Göktan’ın eserleri 2019 Eylül ayında 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinliği olan Galeri Nev’in Maçka Sanat Galerisi’nde düzenlediği sergisi “Bütün Gezegen İçerideydi” ve Galeri Nev’in Otuz beşinci yılında düzenlenen “Altın Çağ” sergisinde, 2021/2022 yıllarında çalışmaları SALT ‘’Ten, Beden ve Ben’’ ve OMM Müzesi ‘’Maziye Bakma Mevzu Derin’’ izleyici ile buluştu.

Derin Mavi Serisi, 2022, Fotoğraf serisi, arşivsel pigment baskı, 80 x 80 cm

ESERLER

SERGİLER

İLGİLİ